test

PROGRAMMA ’17

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību programma 2017. gada 8. janvārī

12:30-13:00

Svinību dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija gājienam uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kāpnēm (Kr. Valdemāra 10a). Labāk ģērbto dalībnieku izraudzīšana notiks sekojošās nominācijās:

/ LABĀKAIS HOLMSS
Nominācijai der visi diženā detektīva atveidi – no grāmatām, filmām līdz individuālām interpretācijām par tēlu. Apģērbam nav jābūt pilnībā nokomplektētam – pietiks ar detaļām, kas radīs tēla atpazīstamību.
/ LABĀKAIS PERSONĀŽS
Šajā nominācijā var pieteikties visi iemīļotās grāmatas tēlu atveidotāji. Sākot ar doktoru Vatsonu un bīstamo taču tik harismātisko profesoru Moriartiju līdz jaukajai misis Hadsonei un skaistulei Irēnai Adlerei. Starp gājiena dalībniekiem noteikti sastapsiet seru Henriju, doktoru Mortimeru, Berimoru un daudzus citus.

/ LABĀKAIS ČETRKĀJAINĀ DRAUGA TĒLS

Apakšnominācijas:

/ “Īsts džentlmenis” (jebkurš atveids no Holmsa līdz Moriartijam)

/ “Misis Hadsones suns ” (jebkurš “sieviešu” suņa tēls)

/ “Labākais duets” (saimnieks un viņa suns vienotā koptēlā)

/ LABĀKAIS MAZĀ VAROŅA TĒLS

Ik gadu mūsu krāšņajā kostīmu parādē piedalās arī mazie svinību viesi, kas atveido holmsus, konsteblus un slavenā detektīva draugus, kā arī misis Hadsones mazmeitiņas.

/ LIELISKĀKO ŪSU UN BĀRDAS ĪPAŠNIEKS

/ ELEGANTĀKAIS DŽENTLMENIS

PIETEIKŠANĀS NOMINĀCIJĀM UN DALĪBA GĀJIENĀ IR BEZ MAKSAS

 13:00-13:30

Gājiens uz svinību galveno norises vietu, kas šogad būs Vērmanes dārzs (no Elizabetes ielas puses).

13:30 – 14:30

Dalībnieku defilē uz Vērmanes dārza skatuves. Uzvarētāju noskaidrošana. Svētku programma uz Vērmanes dārza skatuves tiks atklāta ar skotu terjeru parādi Skotijas stilā, kas tiek rīkota ar dzīvnieku aizsardzības biedrības “Tutti palīdzība dzīvniekiem” atbalstu.

14:30 – 15:00

Labāk ģērbto dalībnieku paziņošana visās nominācijās.

13:00-15:00

Bērnu izklaidējošā programma no Amazing Riga.

Norises vieta –  pie Vērmanes dārza estrādes

14:00-16:00

“Auzu biezputra, ser” – vecās, labās Anglijas tradicionālās brokastis. Berimoru lomās iejutīsies kafejnīcas „MamKafe” vadītāji.

Norises vieta –  pie Vērmanes dārza estrādes

15:00 – 15:30

Flešmobs „ Lielākais Holmsa fotouzņēmums no putna lidojuma”, kurā piedalīties aicināti visi svinību viesi. Fotogrāfs – Vadims Siščikovs.

Norises vieta –  pie Vērmanes dārza estrādes

15:30-17:00

Rīgas Beikerstritas kostīmētā rekonstrukcija. Fotografēšanāš pie “Holmsa” durvīm.

Norises vieta – Jauniela 22, Vecrīga.

12.00-18.00

Tējas dzeršana “Five-o’clock tea” kafejnīcā “Madam Brioš

Tradicionālās angļu tējas baudīšana ar aprikožu ievārījumu un auzu pārslu cepumiem misis Hadsones un citu sera Artura Konana Doila stāstu varoņu sabiedrībā visu svētku norises laiku.

Adrese: Doma laukums 6 (Rīgas biržas muzejs), ieeja no Mazās pils ielas.

12:00-18:00

Retro fotosalons “Bertillon’s Photoroom”, kas uzburs Beikerstrītas gaisotni. Kopā ar tikko tapušo fotoattēlu misis Hadsone pasniegs tasīti tējas un biskvītu.

Norises vieta – „Cafe Film Noir” kinoteātrī „Splendid palace”, Elizabetes 61. Kostīmus fotouzņēmumiem izīrē “Mrs. Hudson skapis”. Foto iespējams saņemt uzreiz. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.: +37129148691.

11:00-17:00

Ekskursijas pa Igora Masļeņikova filmas “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi” uzņemšanas vietām. Kino mīļiem šajā dienā būs iespēja apmeklēt lielāko daļu vietu, kur notikusi slavenās Masļeņikova filmas filmēšana, izstaigāt vecpilsētas šaurās ieliņas, iekļūt nomaļos pagalmos un šķērsielās. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +37126468131 vai rakstot e-pastu: snezanna1@gmail.com.

12:00-20:00

Vislabāk sagatavotos mūsdienu detektīvus gaida vairāki piedzīvojumu kvesti no kompānijas Questime ar negaidītiem sižetiem un sarežģītiem uzdevumiem. Vairāk informācijas questime.lv vai pa tālr. +371 22 080 544.

18:00 (ieeja no plkst. 17:30)

Unikāls 1916. gadā uzņemtās mēmās filmas “Šerloks Holmss” kinoseanss. Dzīvās mūzikas pavadījumu filmai īpaši šim notikumam radījuši saksofonists, flautists, vairāku džeza apvienību līderis Deniss Paškevičsun lietuviešu perkusionists, avangarda džeza un laikmetīgās mūzikas izpildītājs Arkādijs Gotesmans.

Filma “Šerloks Holmss”, ko uzņēmis amerikāņu režisors Arturs Bertelets, daudzus gadus tika uzskatīta par pazudušu. 2014. gadā arhīvos tika atrastas oriģinālās filmas kopijas. Latvijā to demonstrēs pirmo reizi. Vairāk info šeit

Norises vieta – Cafe Film Noir kinoteātrī „Splendid palace”, Elizabetes 61.

Pasākums notiek sadarbībā ar CREA Promotion.

Svinību programmā iespējamas izmaiņas un papildinājumi. Aktuālajai informācijai sekojiet facebook.com/SherlockHolmesBirthdayRiga/.